Eğitimgemisi.com Nedir?

 Egitimgemisi.com’a hoş geldiniz. Öncelikle neden bu ismi tercih ettiğimden bahsedeyim. Gemiler büyük şiddetli dalgalara, çetin hava şartlarına rağmen rotasından sapmamaya çalışarak hedefine doğru ilerleme gayretindedir. Gemi içerisinde veyahut çevresinde meydana gelen türlü zorluklara, aksiliklere ve değişimlere rağmen tek bir amacı vardır; belirlenen hedefe doğru tam istikamet ilerlemek.

  Bizlerin de içinde bulunduğu özel bir gemimiz var. Bu geminin adı “Eğitim” gemisi. Bu geminin de tek bir hedefi var; tayfasını o parlak ufka ulaştırmak. İçinde ve dışında yaşanan değişimlere rağmen yapacağı rotasal değişimlerle bu geminin amacı daima hedefine ulaşmak olmalıdır.

 Bahsettiğim gibi gemimizin çevresi büyük bir hızla değişmekte olduğundan, bu değişime ayak uydurmak, çalışmak ve üretmek gerek. Öncelikle bu çevreyi iyi tanımalıyız. Neler olup bittiğini fark etmek ve yorumlamak çok önemli. Bir nebze olsun bu çevreye ayak uydurmak ve bu çevreyi yorumlamak adına bu siteyi açmamın kendim ve tayfamız adına faydalı olacağını düşündüm.

 Bu sitede elimden geldiğince Eğitim hakkında yerli-yabancı güncel gelişmeleri, çalışmaları ve haberleri paylaşmaya çalışacağım. Ayrıca kendi ürettiğim çalışmalarımı da paylaşacağım. Bu attığım ilk adım umuyorum bu serüvenin sonunda hırçın dalgaları aşarak hedefime ulaşırım. Rota değişebilir fakat hedef daima parlak ufuklara yelken açmak!

“Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.” -Mustafa Kemal ATATÜRK

Veli Özbudak

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 4/4 Adnan Menderes Üniversitesi Fen Eğitimi Yüksek Lisans 1/2

Eğitimgemisi.com Nedir?” için 2 yorum

 • Mart 2, 2019 tarihinde, saat 9:27 am
  Permalink

  Bir eğitimci olarak gerçekten yararlı ve güzel bir site bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

  Yanıtla
  • Mart 2, 2019 tarihinde, saat 9:32 am
   Permalink

   Güzel yorumunuz için teşekkürler. Keyifli okumalar.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: