Düz Dünyacılar, Dünya’nın Yuvarlak Olduğunu Kanıtladı.

Evet, başlıktan da anlaşılacağı üzere ironik bir haber. Kendilerine “Flat Earth Society” diyen Düz Dünyacılar Topluluğu, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamaya çalışırken, Dünya’nın yuvarlak olduğunu kanıtladılar.

Belgeseli Netflix’de.

https://www.imdb.com/title/tt8132700/

Dünya’nın düz olduğuna inanan bir grubun kendi inançlarını kanıtlamasını konu edinen bir Netflix belgeseli, ismi “Behind the Curve”.

Onlara göre çok önemli bir gerçek onlardan saklanıyor hem de devletlerce ve sahtekar bilim insanları tarafından. Yani “gerçek” olduğu kısmını onlar iddia ediyorlar. Herhangi bir bilimsel dayanakları yok, tamamen komplo teorisi.

Bob Knodel, bu teori için videolar yayınladığı bir YouTube kanalı var. Kendisi Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak isteyen gruba mensup. Planları 20.000 Dolarlık Lazer Jiroskop ile Dünya’nın yuvarlak olmadığını kanıtlamak.

Kanıtlama girişimi sonucunda, Lazer Jiroskop’un bulduğu, Dünya’nın gerçekten de yuvarlak ve dönüyor olduğuydu.

“Jiroskopu açtığımızda bir sapma farkettik, bizim bulduğumuz saatte bir 15 derecelik kaymaydı.” dedi ve ekledi Bob Knodel, “Şimdi görünen o ki bir problem var ve biz çok şaşırdık”.

“Açıkçası bunu kabul etmeye çok da istekli değildik, Dünya’nın yuvarlak ve dönüyor olduğunu çürütmeye çalışırken bunu kayıt altına aldık.” – Bob Knodel.

ve bu çok garip… 🙂


via GIPHY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: